Nus vivin nossa pissiun.

Il diever e l’elavuraziun da resursas naturalas da nies contuorn ei nossa pissiun. En nossa fatschenta da famiglia cumbinein dapi 80 onns savida dil fatg cun experientscha. En nies team vivin nus ina cultura da fatschenta tut speciala, che sebasa sin ina aulta cunscienzia per qualitad ed ambient, atgna responsabladad e motivaziun.

La Tarcisi Maissen SA ei in partenari che tonscha a Vus il maun per las pli differentas sfidas. Seigi quei sco scrinari per mobilias, finiastras, escha ni entiras lavurs internas, sco fravi, tschentapegnas ni era sco partenari per lavurs da lennaris e per sviluppar baghetgs actuals da tuttas uisas – nus ademplin nies pensum en buna cooperaziun e cun professiunalitad. En collaboraziun individuala realisein nus, cun bia savida e pissiun, il product ni baghetg che corrispunda exactamein allas aspectativas dil client.

  • Tuts
  • Meinafatschenta
  • Menaders da partiziun
  • Planisaziun
  • Administraziun
  • Scrinaria
  • Lennaria
  • Partiziun da crappa
  • Resgia
  • Fravgia
  • Cava Val
  • Emprendists

Curdin Maissen

Meinafatschenta
+41 81 920 23 20
curdin.maissen@maissen-sa.ch

Flurin Maissen

Meinafatschenta
+41 81 920 23 20
flurin.maissen@maissen-sa.ch

Roman Venzin

Menader da baghetg,
tecnicist dipl. HF planisaziun da construcziun
+41 81 920 23 33
roman.venzin@maissen-sa.ch

Marc Demont

Dessignader/planisader lavurs internas
+41 81 920 23 28
marc.demont@maissen-sa.ch

Flavio Maissen

Architect BA FH
+41 81 920 23 25
flavio.maissen@maissen-sa.ch

Gino Maissen

Architect BA FH
+41 81 920 23 24
gino.maissen@maissen-sa.ch

Iso Maissen

Administraziun
+41 81 920 23 21
iso.maissen@maissen-sa.ch

Lisette Oberleitner

Architecta dipl. insch.
+41 81 920 23 26
lisette.oberleitner@maissen-sa.ch

Roger Schnider

Scrinari/planisader lavurs internas
+41 81 920 23 39
roger.schnider@maissen-sa.ch

Martin Eicher

Meinapartiziun lennaria
+41 81 920 23 31
martin.eicher@maissen-sa.ch

Hubertus Jacomet

Menader scrinaria/luvratori
+41 81 920 23 35
hubertus.jacomet@maissen-sa.ch

Dominik Nett

Resgiader

+41 81 920 23 30

resgia@maissen-sa.ch

Paul Riedi

Menader partiziun pegnas / crappa naturala
+41 81 920 23 38
pauli.riedi@maissen-sa.ch

Martial Tuor

Menader luvratori  mecanic/fravgia
+41 81 920 23 32
martial.tuor@maissen-sa.ch

Urban Sprenger

Menader cava crappa natirala
Val S. Pieder

Thomas Wolf

Menader scrinaria/montascha
+41 81 920 23 27
thomas.wolf@maissen-sa.ch

Curdin Cantieni

Administraziun
+41 81 920 23 29
curdin.cantieni@maissen-sa.ch

Martina Deplazes

Administraziun
+41 81 920 23 36
Martina.deplazes@maissen-sa.ch

 

Gian Andrea Schmidt

Lennari-polier, specialist CNC
+41 81 920 23 37
gianandrea.schmidt@maissen-sa.ch

Oliver Nay

Lennari
+41 81 920 23 34
oliver.nay@maissen-sa.ch

Max Leber

Lennari
+41 81 936 30 13
max.leber@maissen-sa.ch

Karsten Becker

Tschentapegnas / crappa naturala

Jasmin Berni-Gerber

Crappa naturala / Cava Val S. Pieder

Bruno Bundi

Scrinari

Luca Cadonau

Scrinari

Severin Cajacob

Scrinari

Nico Casanova

Resgia

Flavio Caviezel

Scrinari

Agostino Cutullè

Crappa naturala

Alberto José Da Costa Ferreira

Cava Val S. Pieder

Salvador Manuel Da Silva Frasco

Cava Val S. Pieder

José Fernando Da Silva Regufe

Crappa naturala

Michele Decurtins

Scrinari

Curdin Demont

Scrinari

Abel De Sá Bouça Nova

Lennaria

Dinis Dos Santos de Oliveira

Crappa naturala / cava Val S. Pieder

Dominic Eicher

Lennaria

Ryan Patrick Gay

Lennari/maschinist CNC

Flavio Giger

Tschentapegnas / crappa naturala
maschinist CNC

Urban Giger

Scrinari

Samuel Jacomet

Lennari-cauluvrer

Reto Hess

Lennari-polier

Jonas Lombriser

Scrinari

Micael Louro Martins

Pegnas scalegl / crappa naturala

Gabriele Passera

Scrinari

Leandro Petschen

Scrinari

Adolf Projer

Scrinari

Yuriy Rubanyak

Lennari

Rinaldo Tomaschett

Scrinari

Flurin Arpagaus

Emprendist da scrinari, 2. onn

Ursin Beeli

Emprendist da scrinari, 4. onn

Aurelio Carigiet

Emprendist da lennari, 3. onn

Seya Carisch

Emprendist da lennari, 2. onn

Jasmin Lutz

Emprendista da commercianta, 3. onn
+41 81 920 23 20
jasmin.lutz@maissen-sa.ch

Lars Sprenger

Emprendist da scrinari, 4. onn

77 ONNS GIUVNA

Igl onn 1946 ha Tarcisi Maissen realisau in siemi entras fundar siu agen menaschi. Dapi la fundaziun ei sia fatschenta carschida ad in’interpresa multifara. Oz meinan ils dus fegls Curdin e Flurin la Tarcisi Maissen SA. Il spért e la filosofia dil fundatur defineschan denton aunc adina nies maletg directiv. Las finamiras impurtontas restan, da producir tut ils products pusseivels en l’atgna fatschenta e da tschentar leutier gronda peisa sin in agir persistent ed in diever efficient d’energia.

1946 – Fundaziun dalla resgia e scrinaria Tarcisi Maissen

1958 – Engrondida digl areal e construcziun d’ina halla da producziun

1963 – In incendi destruescha gl’entir areal da fatschenta. La reconstrucziun succeda enteifer in onn e miez

1976 – Avertura dalla partiziun da pegnas scalegl

1989 – Midada dalla firma singula ella Tarcisi Maissen SA

1989 – Flurin e Curdin Maissen surprendan il tgamun

1990 – La halla dalla resgia brischa giu tochen sils fundaments. La reconstrucziun cuozza 8 meins

1995 – Construcziun d’ina halla nova per la lennaria

2005 – Il fuorn niev da sechentar lenna cun 50 m³ volumen vegn prius en funcziun

2006 – Construcziun d’in baghetg niev cun localitads d’exposiziun e deposit per lenna d’aulta qualitad

2007 – Renovaziun cumpletta dils indrezs da tschitschar naven stialas e resgiem, cun baghetgs da filtrar egl extern e restituziun da calira

2009 – Renovaziun cumpletta dalla scrinaria e biros, sanaziun energetica

2009 – Il fundatur Tarcisi Maissen miera cun 96 onns

2011 – Dus ulteriurs fuorns per sechentar lenna vegnan installai, volumen 15 e 18 m³

2011 – Installaziun d’ina pegna nova cun stialas e zenslas, equippada cun in filter electronic da partichels

2013-2016 – Ils tetgs dallas 4 hallas da producziun vegnan cuvretgs cun cellas solaras

2014 – Construcziun dalla halla nova per fabricar pegnas scalegl ed ellaboraziun da crappa natirala

2018 – Surpriu ils dretgs da diever per la cava da crappa Berni a Val S. Pieder

2019 – Retschiert il “premi solar svizzer” ella categoria instituziuns per nossas investiziuns els indrezs solars da PV sils tetgs da nossas hallas da menaschi

2019 – Engrondida dalla lennaria. Installau maschina CNC cun portal per ligiar giu elements e construcziuns da lennaris

2019 – Engrondida digl indrez solar

2022 – Engrondida dalla lennaria ed installaziun d’ina maschina da ligiar giu ROBOT-Drive

2022 – Construcziun d’in niev deposit ault cun tetg, cuvretg cun cellas solaras

2023 – Installaziun d’in niev indrez solar vid la fatschada vest dalla scrinaria